2025. szeptember 15. hétfő,
Enikő, Melitta napja.
Kalendárium

Kovács János István /1921-2013/


Varga Csaba /1945-2012/


Mácz István /1934-2024/

1. Egyed. Ezen a napon lépnek szolgálatba a juhászok, kondások és a szőlőpásztorok. A szőlőhegyen zárónap, ettől kezdve tilos szekér-rel, abroncsos edénnyel a szőlőben járni. Megkez-dődik a szőlőőrzés. A disznót hízóba fogják. Egyed-nap időjárásából az egész őszre következ-tetnek. 

...

Beöthy Zsolt (1848–1922) már nem csak az irodalmi élet belső köreit, de az irodalom iránt érdeklődőket is megszólította. A nemzeti klasszicizmus jegyében készült irodalomtörténeti áttekintése ...

A Pax Hungarica Mozgalom koszorút helyezett el a Budát felszabadító európai keresztény hősöknek a Kapisztrán téri Mária Magdaléna templom romfalán elhelyezett emléktáblájánál. E dicsőséges tett emlékezetbe idézése több aktualitást is magában rejt.

...

Anne-Sophie Mutter  a modernkori hegedülés óriása, s ha nem lenne ennyire fiatal és szépséges, akár nagyasszonyának is lehetne nevezni.

A fiatal Mutter még a hetvenes években debütált kislányként Karajan segédletével Mozarttal, majd egy berlini újévi koncerten játsdzotta Bach híres E-dúr hegedűversenyét.

...

Sértő Kálmán (1910-1941) Erdélyi József és Sinka István mellett huszadik századi nemzeti költészetünk mindmáig egyik legelhallgatottabb alakja, noha egykor rajongtak verseiért.

 

...
Bejelentkezés
név:
jelszó:
Jegyezze meg a nevet és a jelszót ezen a gépen!

Beküldés
Kedves Látogató!
Ha írást szeretne beküldeni a szerkesztőségünkbe, kérjük, azt a bekuldes@aranylant.hu elektronikus levélcímen keresztül tegye. Bemutatkozó levelét - pár írásának kíséretében - is ezen a címen várjuk!
Keresés

tartalomban is keressen (több időt vehet igénybe) ha nem jelöli be csak a szerző nevében és a címben keres

Beállítás
Az Aranylant jelenleg 1024 képpont széles monitorra van optimalizálva.
1024
1280
Kőbánya szívében II.
Megnyitás önálló lapon Hozzászólások, kritikák
Barátaimnak, Jucusnak, Zsoltinak, Csabinak

„Nem mindig lehet megtenni, amit kell,
de mindig meg kell tenni, amit lehet.”
                                             (Bethlen Gábor)

Kényszerpályák égövében, az öröklött jóság idején,
Túlélő Művészetek Völgyében, újra Kőbánya szívében,
hol nem jár kéz a kézben a Rend és a Fény, s nem
kíséri  ember az embert műtétek előtt, s azután sem
hétköznap délelőtt, s a szabadságvágy rázza bilincseit,
ahol mind egymásra maradunk, s egymásra számíthatunk.

Mert méltatlanságba ver a fájdalom, s megalázó kínok
közé szorul az idő, új vitorlát bont folyton  a rongyosodó
gond-szélmalom, s Don Quijote naponta vívja itt harcait.
Nyílt tengerre fut az éj, s kóbor hold oson színváltó felhők
között, s járóképtelenné váltak a magány nagy harcosai,
akik már nem félnek, s nem remélnek semmit senkitől.

Amit tudunk, s amit lehet, megtesszük újra és újra, 
s ez a küzdelem napjaink átfonja Kőbánya szívében.
Bokrosodó gondjaink istrángba fogva, ellenszélben is
dalolón dacolva,  vezeklő csuhában, lélekáradás havában, 
„mert szükség tinéktek újonnan születnetek”, örökké,
mindennek ellenére, lélek-épen, Kőbánya szívében.

2024-05-20  Pünkösd hétfő



Az íráshoz még nem érkezett hozzászólás.
Kedves Olvasó! Az íráshoz csak regisztrált, és bejelentkezett tagok írhatnak hozzászólást!

Könyvajánló
Hét Krajcár Kiadó
vé vé vé (pont) mys (pont) hu - 2007